Aktualności

czerwiec 2019

XIV Charytatywny Koncert Tennis Art Gala


„Beethoven, Brahms i muzyka polska, a więc Chopin…[…]” – tak swój koncert zapowiedział wybitny pianista z Poznania – Ignacy Lisiecki.

Na corocznej gali charytatywnej Tennis Art, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz kierowanej przez profesora Jacka Wachowiaka Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w tym roku mieliśmy okazję oglądać wybitnego pianistę – Ignacego Lisieckiego (zdj.)

 


W wywiadzie z Lisieckim na portalu Głosu Wielkopolskiego czytamy:

„W Polsce bywam co najmniej trzy razy w roku dając koncerty. Staram się nie być emigrantem, który o własnej ojczyźnie zapomina. W ubiegłym roku grałem w Filharmonii Narodowej i w NOSPRZE w Katowicach. Teraz przyjechałem na galę do Poznania. Bardzo się cieszę, bo w tak pięknym miejscu w Poznaniu jak Teatr Polski jeszcze nie grałem.”

W listopadzie 2012 zadebiutował w Tokyo Opera City, jednym z ważniejszych centrów muzycznych świata. Od tego czasu bywa regularnie zapraszany do Japonii, gdzie występował z tak czołowymi orkiestrami jak Tokyo Philharmonic Orchestra, Kyushu Symphony Orchestra, dał również recitale m.in. w Sumida Triphony Hall i Tokyo Bunka Kaikan. W 2017 roku Lisiecki wystąpił w popularnym japońskim programie TV Asahi poświęconym muzyce klasycznej ”Daimei no nai Ongakukai” wraz z japońskim skrzypkiem Kazuki Sawa. Lisiecki występuje również często z orkiestrami filharmonicznymi w Polsce. Grał pod batutą takich dyrygentów jak m.in. Mirosław Jacek Błaszczyk, Jose Maria Florencio, Tadeusz Strugała, Norichika Iimori, Ken Takaseki oraz w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Łódzkiej oraz w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radio w Katowicach.

Ignacy Lisiecki od kilku lat współpracuje regularnie z legendarnym litewskim wiolonczelistą Davidem Geringasem, występował także z Kwartetem smyczkowym berlińskiego Konzerthausu.

Wydana w 2013 roku debiutancka płyta„Homage to Brahms” zyskała pozytywny odbiór w mediach. Pisały i mówiły o niej m.in. „Newsweek”, „Polskie Radio”, szwajcarskie publiczne „Radio RTS” oraz amerykańskie „Fanfare Magazine”.

Ignacy Lisiecki został zaproszony przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne(PWM) do nagrania Preludiów fortepianowych Aleksandra Tansmana w związku z wydawnictwem fonograficznym będącym kompilacją stu najciekawszych dzieł polskiej muzyki ostatniego stulecia.

Ignacy Lisiecki został wyróżniony w 2011 roku dyplomem polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne dokonania na rzecz szerzenia polskiej kultury na świecie. Studiował fortepian na Uniwersytecie Muzycznym im Chopina w Warszawie, w Hochschule fur Musik und Theater w Hanowerze oraz dyrygenturę na Tokyo University of Arts.

Najnowszy album CD „Swan Songs” został wydany 1 lutego 2019 przez Sony Music.

Jako jeden ze sponsorów, pragniemy serdecznie podziękować za wspaniały występ oraz możliwość uczestnictwa w tak ważnym ważnym wydarzeniu, któremu przyświeca szczytny cel!

Zespół SCALA


W sobotę rano natomiast odbył się deblowy turniej tenisa wraz z atrakcjami i licytacją prac! O tym wydarzeniu można poczytaj więcej tutaj:

SCALA 2016
Projekt i wykonanie: